Redovne sednice Upravnog odbora i Komisije za praćenje suđenja ZSiK RSS

Redovna sednica (XXII) Upravnog odbora Zajednice sudija i kontrolora RSS biće održana u Beogradu, u utorak, 15. oktobra 2019. godine.

Poziv sa dnevnim redom dostavljen je članovima putem elektronske pošte.

Redovna sednica (XXIV) Komisije za praćenje suđenja ZSiK RSS biće održana u Novom Sadu, u subotu, 12. oktobra 2019. godine.

Poziv sa dnevnim redom dostavljen je članovima putem elektronske pošte.

Naknadni i popravni jesenji seminari sudija i kontrolora

Upravni odbor ZSiK RSS na sednici od 4.09.2019, te Odbor za hitna pitanja ZSiK RSS na sednici od 16.09.2019. godine, doneli su sledeće odluke i zaključke u vezi termina naknadnih i popravnih jesenjih seminara sudija i kontrolora, i to kako sledi:

  1. Da se naknadni i popravni seminar sudija i kontrolora prvog stepena takmičenja održi u Beogradu, u nedelju, 22.09.2019. godine, i to:
  • provera fizičke pripremljenosti od 9.00 sati u sportskoj hali na Banjici
  • teoretski test od 10.00 sati u hotelu M Best Vestern
  1. Ispitnu komisiju za naknadni i popravni seminar prvog stepena činiće članovi Komisije za praćenje suđenja ZSiK RSS (Višekruna, Rakić, Tijanić, Janković i Fabijan)
  2. Da se polaganje naknadnog ispita, šatl ran test, odredi sudijama Vasilijić Nikoli, Zdravković Predragu, Antić Milici i Nikolić Nikoli (A lista), i to isključivo na seminaru u Beogradu, 22.09.2019. god.
  3. Da se polaganje popravnog ispita, šatl ran test, odredi sudiji Đokić Branislavu (A lista), te sudijama Ivankov Daliboru, Cvetković Marku, Bjelica Mirku, Zarić Milici i Živić Nemanji (B lista), i to isključivo na seminaru u Beogradu, 22.09.2019. god.
  4. Da se polaganje popravnog ispita, teoretski test, odredi sudiji Cvetković Dušanu (A lista), te sudijama Popov Zoranu, Obradović Predragu, Martinović Dejanu, Radojičić Milošu, Tepavčević Bojanu, Bjelica Mirku, Anđić Aleksandru, Kovačević Danijeli, Antić Milici, Stamenković Stefanu, Stamenić Željku, Boškov Borku i Milekić Branku (B lista), i to isključivo na seminaru u Beogradu, 22.09.2019. god.
  5. Da se polaganje popravnog ispita, teoretski test, odredi kontrolorima Novaković Dejanu, Sekulić Milivoju (B lista) i Vasović Bošku (uslovno uvršćen na B listu, naknadno će se odlučiti o njegovom statusu na listi), i to isključivo na seminaru u Beogradu, 22.09.2019. god.
  6. Da se polaganje popravnog ispita, teoretski test, odredi kontroloru Batos Aleksandru i to isključivo na seminaru u Beogradu, 22.09.2019. god, obzirom da isti nije opravdao izostanak sa redovnog jesenjeg seminara,

8. Da se naknadni i popravni seminar grupe Sever održi u Vrbasu, CFK “Drago Jovović“, u subotu, 28.09.2019. godine, i to:

  • Test fizičke pripremljenosti sa početkom od 9.00
  • Teoretski test sa početkom od 10.00
  • Ispitna komisija seminara: Marton Fabijan (predsednik), Zdravko Adamović i Vladimir Knežić (članovi)
  • Administrator seminara: Ivan B. Mandić

9. Da se naknadni i popravni seminar grupe Centar održi u Beogradu, u nedelju, 29.09.2019. godine, i to:

  • Test fizičke pripremljenosti sa početkom od 7.15, sportska dvorana Banjica
  • Teoretski test sa početkom od 8.30, hotel M
  • Ispitna komisija seminara: Zoran Tijanić (predsednik), Miroslav Janković i Zoran Đuričić (članovi)
  • Administrator seminara: Darko Stefanović

10. Da se naknadni i popravni seminar grupa Istok i Zapad održi u Nišu, SC “Čair“, u nedelju 29.09.2019. godine, i to:

  • Test fizičke pripremljenosti sa početkom od 10.00
  • Teoretski test sa početkom od 11.00
  • Ispitna komisija seminara: Milan Rakić (predsednik), Siniša Lazić i Goran Zdravković (članovi)
  • Administrator seminara: Nikola Vasilijić

 

Potvrđene liste sudija i kontrolora za sezonu 2019/2020

Upravni odbor Zajednice sudija i kontrolora Rukometnog saveza Srbije je, na dvadeset prvoj redovnoj sednici održanoj 9.07.2019. godine, te na elektronskoj sednici od 12.07.2019. i 8.08.2019. godine, utvrdio liste sudija i kontrolora za nastupajuću takmičarsku sezonu (2019/2020).

Liste sudija i kontrolora za sezonu 2019/2020

Upravni odbor Rukometnog saveza Srbije je na sednici od 13.08.2019. godine jednoglasno usvojio liste sudija i kontrolora za nastupajuću takmičarsku sezonu.

Odluka UO RSS (liste službenih lica 2019/2020)

 

Nikolić i Stojković sude Evropsko prvenstvo za muškarce, Branka Marić delegat na Svetskom prvenstvu za žene

Naš, dugo godina, najbolji sudijski par, Nenad Nikolić i Dušan Stojković, internacionalci iz Leskovca i Niša, u januaru mesecu 2020. godine, zajedno sa još 22 probrana sudijska para iz Evrope, sudiće Evropsko prvenstvo za muškarce koje će biti igrano u tri zemlje, Austriji (Grac i Beč), Norveškoj (Trondhajm) i Švedskoj (Malme, Geteborg i Štokholm).

Početkom decembra ove godine, pored naših internacionalki Vanje Antić i Jelene Jakovljević koje su već ranije delegirane, na utakmicama Svetskog prvenstva za žene u Kumamotou, Japan, u ulozi tehničkog delegata biće naša nekadašnja internacionalka Branka Marić, sada kontrolor Super lige. Pored Branke Marić, tehnčki delegat na Svetskom prvenstvu za žene biće i Jovan Popadić, inače delegat Super lige.